Breadcrumbs


Moodle

Chrzest Polski

Imieniny


Dzisiaj jest: 27 Luty 2017    |    Imieniny obchodzą: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Licznik odwiedzin


346418
DzisiajDzisiaj101
WczorajWczoraj480
W tym tygodniuW tym tygodniu101
W tym miesiącuW tym miesiącu9054
RazemRazem346418
Zalogowani 0


Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej.  Pierwsze spotkanie z biblioteką  to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być  na długo zapamiętana.
Specjalnie na tę okazję, 13 lutego 2017r. uczniowie kl. Va  przygotowali krótką część artystyczną, podczas której starli się przekazać wiedzę  o książce i bibliotece. Następnie dziewiętnastu uczniów kl. pierwszej zapoznało się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz  prośbami książki.
Skupione i poważne w obecności Pani Dyrektor Jolanty Paneckiej uroczyście przyrzekły, że będą kochać
i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Pani Dyrektor. Jednocześnie pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła wspaniałych przygód w świecie książek.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

 

 

Monika Respond, Monika Suszek

INFORMACJA DLA RODZICÓW

ZAPISY DZIECI DO KLAS PIERWSZYCH

na rok szkolny 2017/2018

prowadzone są od 15 lutego do 31 marca 2017 r.

  • Obowiązkiem szkolnym w roku szkolnym 2017/2018 objęte są dzieci urodzone w roku 2010 oraz na wniosek rodziców dzieci urodzone w 2011 roku.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" jest jednym z największych tego typu przedsięwzięć w skali kraju. Najpierw odbywają się eliminacje szkolne, potem gminne, powiatowe, wojewódzkie i tak do ogólnopolskiego finału. Tegoroczne eliminacje w Gminie Kurów zorganizowane zostały w dniu 9 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kurowie.

            

            W dniach od 09 do 13 stycznia 2017 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie chętni do udziału w konkursie rozwiązywali w czasie zajęć technicznych test dotyczący znajomości zagadnień związanych ze strażą pożarną, gaszeniem pożarów, udzielaniem pierwszej pomocy.

         Test składał się z 30 pytań wylosowanych z bazy 200 pytań. Test przeprowadzony został przy użyciu szkolnej platformy e-learningowej. W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów o zajętym miejscu tradycyjnie już decydował czas rozwiązania testu. Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca awansowali do etapu gminnego konkursu.

         Wyniki eliminacji szkolnych przedstawiają się następująco:

W dniu 11 stycznia 2017 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz komputera”.

Cele ogólne konkursu to:

  • Wdrożenie uczniów do stosowania komputera, oprogramowania i sieci Internet do rozwiązywania problemów z życia codziennego.

 

     Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Atrakcji jest przecież co niemiara. Tańce, konkursy, ciekawe stroje, poczęstunek. To wszystko składa się na organizowaną zazwyczaj przed feriami zimowymi zabawę.

        Zbliżają się ferie zimowe. Wszyscy cieszą się, bo to czas wolny od zajęć szkolnych. Z tej okazji uczniowie z klasy IIb i IIIc przedstawili inscenizację pt. „Zima - bezpieczeństwo w czasie ferii”, w której propagowali prawidłowe zasady zachowania się w różnych sytuacjach podczas zabaw zimowych.

14 stycznia w sobotę odbędzie się zabawa karnawałowa.

DLA KLAS I-III w godzinach 11.00-14.00, poczęstunek godz. 12.00

DLA KLAS IV-VI w godzinach 15-18, poczęstunek godz. 16.30

 

 

Autobusy po dzieci dojeżdżające wyjeżdżają z parkingu koło przedszkola:

o godz. 10.30 do Płonek

o godz. 10.15 do północnej części gminy

 

Odwozy dla klas I-III i przywozy dla klas IV-VI

14.00 wyjazd do Płonek

14.00 wyjazd do północnej części gminy

 

Odwozy dla klas IV-VI

18.00 odwóz do Płonek

18.00 odwóz do północnej części gminy


luty 2012