Start
images/logo1.jpg

     

        Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

         Jak co roku, dzień ten rozpoczęliśmy mszą świętą z udziałem pocztu sztandarowego w kościele parafialnym. Następnie wszyscy zebraliśmy  się na sali gimnastycznej gdzie pani dyrektor wręczyła nagrody i wyróżnienia najlepszym uczniom. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy oraz wzorowej czy bardzo dobrej postawie przez cały rok szkolny osiągnęli średnią ocen 4,75 i powyżej.

W ramach kółka języka angielskiego uczniowie z klas Va i Vb nawiązali współpracę z uczniami niemieckiej szkoły Regino-Gymnasium w Prüm. Z niecierpliwością czekaliśmy na list z Niemiec, w którym były własnoręcznie wykonane przez uczniów kartki pocztowe na temat ich szkoły i miejscowości w której mieszkają. Dowiedzieliśmy się, że Prüm to niewielkie miasteczko w Niemczech, położone w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat. W szkole naszych kolegów uczy się aż 1000 uczniów. Na zajęciach kółka uczniowie odczytywali teksty w języku angielskim oraz szukaliśmy informacji w internecie na temat miejsca pochodzenia naszych niemieckich kolegów.

W przyszłym roku planujemy kontynuować korespondencyjną znajomość, a tym samym „szlifować” język angielski.

6. czerwca uczniowie klas IV-VI, którzy pomagali w akcji "Twój Dar Serca dla Hospicjum", brali udział w wyjeździe do Lublina. Najpierw zwiedzali siedzibę TVP Lublin, poznając od kulis pracę dziennikarza telewizyjnego. O 11 odbył się koncert podsumowujący IX edycję akcji. Na scenie wystąpił Piotr Selim oraz Karol Dziedzic.