Breadcrumbs


Moodle

Imieniny


Dzisiaj jest: 25 Lipiec 2016    |    Imieniny obchodzą: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Licznik odwiedzin


283065
DzisiajDzisiaj121
WczorajWczoraj220
W tym tygodniuW tym tygodniu121
W tym miesiącuW tym miesiącu5798
RazemRazem283065
Zalogowani 0


„Jest taki ból, o którym lepiej nie mówić, bowiem najlepiej wyraża go milczenie".

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że odeszła nasza koleżanka, nauczycielka

śp. Agata Turska.

Pożegnaliśmy Ją 8 lipca 2016 r.

 

 

W roku szkolnym 2015/2016 średnia szkoły wyniosła 4,26, a frekwencja - 92,17%.

Wśród klas IV-VI 48 uczniów zostało wyróżnionych.

Najlepsi uczniowie kl. IV-V

Klasa IV a

Adrianna Maciejewska średnia - 5,18

Michał Wronka - 5,09

Bartłomiej Mazurkiewicz - 4,90

Michał Szczuchniak - 4,90

Julia Wałach - 4,90

Kacper Maruszak - 4,81

Wykonano dzięki współfinansowaniu:

 

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie

Sprawozdanie z działań realizowanych przez Szkołę Podstawową
w Kurowie w ramach dotacji na zadania z zakresu edukacji ekologicznej, trwających od 1 marca do 30 czerwca 2016 r. finansowanej
przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Lublinie i Urząd Gminy w Kurowie.

Jednym z podstawowych zadań naszej szkoły jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna krzewiona wśród społeczności szkolnej o charakterze środowiskowym i nie tylko. Chcemy, aby ta edukacja wpływała na poziom świadomości i kultury ekologicznej dzieci, młodzieży i lokalnego społeczeństwa. Podejmując różnorodne formy działań proekologicznych na terenie szkoły i naszej gminy pragniemy zaszczepić we wszystkich te idee.

Do działań organizowanych przez szkołę zaliczamy: akcje środowiskowe, konkursy szkolne i pozaszkolne, imprezy edukacyjno-rozrywkowe o zasięgu gminnym, powiatowym i wojewódzkim, zajęcia pozalekcyjne Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody.

Dzięki dotacji z WFOŚiGW w Lublinie i z Urzędu Gminy w Kurowie mogliśmy zapewnić uczniom edukację ekologiczną poprzez różne formy jej realizacji,
za co serdecznie dziękujemy.

           

           Dla wszystkich uczniów klas szóstych był to bardzo ważny dzień – zakończenie nauki w szkole podstawowej. Na uroczystość przybyli rodzice uczniów, nauczyciele i zaproszeni goście: Wójt Gminy Kurów Pan Stanisław Wójcicki, ksiądz proboszcz Jan Rząd, dyrektor gimnazjum Pan Włodzimierz Żurkowski, dyrektor przedszkola Pani Ewa Byzdra, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Pani Halina Jankiewicz, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Magdalena Białkowska, przewodniczący Rady Rodziców – Pan Sławomir Koza, dyrektor filii Banku Spółdzielczego w Nałęczowie – Pan Adam Chabros, komendant policji w Kurowie Pan Piotr Bartnik.

            Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Ostatni raz poczet sztandarowy tworzyli uczniowie klas szóstych, którzy przekazali go swoim młodszym kolegom.

            Wójt Gminy Kurów wręczył nagrody uczennicom, które osiągnęły najwyższą średnią ocen – Małgorzacie Michalskiej i Angelice Kopińskiej, a Pani Dyrektor Jolanta Panecka uczniowi, który uzyskał najwyższy wynik na sprawdzianie klas VI – Piotrowi Furtakowi.

Akcja „Twój dar serca dla hospicjum” trwała w szkole od 13. marca do 29. kwietnia 2016 r. W działania na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia włączyli się  nauczyciele, rodzice i uczniowie.

 Zebrana kwota wyniosła 4090,95 złotych.

6-7 czerwca 2016 r. klasy V wyjechały do dawnej stolicy Polski.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie katedry na Wawelu, potem grupa wyruszyła do centrum Krakowa.

Jak co roku, z okazji Dnia Dziecka, został zorganizowany w naszej szkole Dzień Sportu.
        

 

 

Klasy I-III obchodziły go 31 maja, klasy IV-VI 1 czerwca.

Nasza zabawa rozpoczęła się od słodkiego upominku dla dzieci. Później uczniowie rozeszli się do wyznaczonych stanowisk, aby wziąć udział w rywalizacji.Nad przebiegem zawodów dla najmłodszych czuwały wychowawczynie klas I-III.

W konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego brali udział wszyscy uczniowie z klas IV-VI.
Uczestnicy mogli popisać się swoimi umiejętnościami w biegach sztafetowych, grach zespołowych w piłkę nożną i piłkę siatkową. Wszyscy uczniowie brali udział w poszczególnych zmaganiach, a najlepsze wyniki gwarantowały zwycięstwo klasy.

Dzieci spędziły ten dzień z uśmiechami na twarzach.

Od 2002 roku 15 maja obchodzimy, rozpropagowane przez redaktora Andrzeja Zalewskiego, Święto Polskiej Niezapominajki. Ideą tego święta jest wzbudzanie szacunku dla polskiej przyrody i kultywowanie wartości jaką jest „Mała Ojczyzna”.

W naszej szkole świętowaliśmy Święto Polskiej Niezapominajki 18 maja. Na apelu podsumowaliśmy wszystkie działania, które były realizowane w związku z tym świętem. Uczniowie z klasy Vc oraz uczennice z klasy IVc i VIa zaprezentowali część artystyczną pt. „Reklama”, której myślą przewodnią była ochrona wody.

11 maja uczniowie z klas 4 i 5 wzięli udział w warsztatach dietetycznych. Prowadziła je pani dietetyk Edyta Sołek. Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania, w jaki sposób mogą komponować posiłki aby były smaczne i dietetyczne. Po części teoretycznej zajęć, odbyła się część praktyczna w postaci wykonywania kolorowych sałatek z różnych owoców.

11 maja uczniowie klasy 4 a i c oraz 6 a pod kierunkiem państwa E. i K. Matraszków pracowali przy upiększaniu ogrodu szkolnego przy głównym wejściu do szkoły. 


luty 2012