Breadcrumbs


Moodle

Chrzest Polski

Imieniny


Dzisiaj jest: 24 Marzec 2017    |    Imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor

Licznik odwiedzin


360397
DzisiajDzisiaj216
WczorajWczoraj713
W tym tygodniuW tym tygodniu2639
W tym miesiącuW tym miesiącu12981
RazemRazem360397
Zalogowani 0


W dniach 13-17 marca 2017 r., we współpracy z Fundacją "Przyjazna Łapa", w naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla bezdomnych psów i kotów z puławskiego schroniska.
Dzięki Waszemu dobremu sercu i zaangażowaniu zebraliśmy aż 106 kg karmy o wartości prawie 600 zł oraz 60 sztuk koców, prześcieradeł, ręczników, poduszek, zabawek i innych niezbędnych rzeczy. 
 
Wszystkim darczyńcom: uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom obsługi serdecznie DZIĘKUJEMY!
 
Organizatorzy: Patrycja Nowakowska, Agnieszka Pękala, Elwira Wachel

 

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i zajęć szachowych ze Szkoły Podstawowej w Kurowie- Jolanta Katarzyna Dados otrzymała statuetkę Hetmana w kategorii Nauczyciel Roku.

 

W dniu 08.03.2017r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kurowie przeprowadzony został Międzygminny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy o Tematyce Wiejskiej.
Wzięło w nim udział 36 recytatorów ze szkół podstawowych
 i gimnazjów powiatu puławskiego.
Z naszej szkoły zaprezentowali się uczniowie:
Dawid Krupa IVa
Dawid Rusinek IVb
Jan Kozik Vc


W kategorii szkół podstawowych (26 uczestników) wyróżnieni zostali: Dawid Rusinek i Jan Kozik.

Zapisz

Pomoc dla bezdomnych zwierząt ze schroniska

 

Wraz z Fundacją "Przyjazna Łapa" w naszej szkole zorganizowana będzie zbiórka darów dla bezdomnych psów i kotów z puławskiego schroniska.

 

Data: 13-17 marca 2017 r.

Czas: przerwy szkolne

Miejsce: hol

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej.  Pierwsze spotkanie z biblioteką  to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być  na długo zapamiętana.
Specjalnie na tę okazję, 13 lutego 2017r. uczniowie kl. Va  przygotowali krótką część artystyczną, podczas której starli się przekazać wiedzę  o książce i bibliotece. Następnie dziewiętnastu uczniów kl. pierwszej zapoznało się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz  prośbami książki.

INFORMACJA DLA RODZICÓW

ZAPISY DZIECI DO KLAS PIERWSZYCH

na rok szkolny 2017/2018

prowadzone są od 15 lutego do 31 marca 2017 r.

  • Obowiązkiem szkolnym w roku szkolnym 2017/2018 objęte są dzieci urodzone w roku 2010 oraz na wniosek rodziców dzieci urodzone w 2011 roku.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" jest jednym z największych tego typu przedsięwzięć w skali kraju. Najpierw odbywają się eliminacje szkolne, potem gminne, powiatowe, wojewódzkie i tak do ogólnopolskiego finału. Tegoroczne eliminacje w Gminie Kurów zorganizowane zostały w dniu 9 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kurowie.

            

            W dniach od 09 do 13 stycznia 2017 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie chętni do udziału w konkursie rozwiązywali w czasie zajęć technicznych test dotyczący znajomości zagadnień związanych ze strażą pożarną, gaszeniem pożarów, udzielaniem pierwszej pomocy.

         Test składał się z 30 pytań wylosowanych z bazy 200 pytań. Test przeprowadzony został przy użyciu szkolnej platformy e-learningowej. W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów o zajętym miejscu tradycyjnie już decydował czas rozwiązania testu. Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca awansowali do etapu gminnego konkursu.

         Wyniki eliminacji szkolnych przedstawiają się następująco:

W dniu 11 stycznia 2017 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz komputera”.

Cele ogólne konkursu to:

  • Wdrożenie uczniów do stosowania komputera, oprogramowania i sieci Internet do rozwiązywania problemów z życia codziennego.


luty 2012