Start
images/n1.png
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

112

Każdego roku 11 lutego organizowane są liczne działania informacyjne, promujące korzystanie we właściwy sposób z numeru 112. Niestety, jak pokazują badania, tylko 27 % Europejczyków zna numer alarmowy oraz jego zastosowanie. Dlatego PCK wspólnie z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim zachęca do zorganizowania tego dnia lekcji, pogadanek, wyświetlenia krótkiego filmu edukacyjnego pt. ”W kolejce po życie”, bądź zaproszenia osoby z pokazem udzielenia pierwszej pomocy.

Dlaczego to takie ważne ?

Tylko w 2015 roku zarejestrowano 21 004 788 przychodzących zgłoszeń, z czego ok. 85% było fałszywych, złośliwych i anulowanych!  Każdego dnia operatorzy numeru alarmowego 112 odbierają blisko 25 500 fałszywych zgłoszeń. 

Blokowanie numeru alarmowego 112 odbiera szansę ratowania zdrowia i życia.

 Poświęć 6 minut!

Wyświetl krótki film edukacyjny pt. „W kolejce po życie”: https://www.youtube.com/watch?v=Us2XvFR0CwA

                                                                                                                      Bogumiła Chabros

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

IVaa

 

Rozbudzić wyobraźnię!

      Dnia 3.02.2020 r. klasa IV a uczestniczyła w lekcji kleksografii w związku z omawianiem lektury "Akademia Pana Kleksa". Uczniowie wzorowo przygotowali się do zajęć - każdy posiadał atrament lub tusz i kartki w formacie A4; niektórzy przynieśli fartuszki i rękawiczki.

85061692 245827653073269 9034114221352157184 n84718024 187200552631046 8596756834017083392 n

      Pierwsze zadanie polegało na wykonaniu kleksa. Większość uczniów przygotowała kilka prac. Kolejny etap to uruchomienie wyobraźni i odpowiedź na pytanie: "Co przedstawiają obrazy?". Pomysłów było wiele. Kleksy wyobrażały smoki, stwory, drony, motyle, fantastyczne postaci i krajobrazy... Interpretacji było tyle, ilu uczniów! Każdy mogł zaprezentować swoje prace i porozmawiać z koleżankami i kolegami na ich temat.

      Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. "Kleksografia" w sali nr 208.

Anna Chołaj

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

maski1

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W KUROWIE

zaprasza rodziców, nauczycieli i uczniów na wystawę fotograficzną

MASKI PAMIĘCI EMOCJI

03.01.2020 – 21.02.2020 r.

Wystawa niezwykła w przekazie.


Jest to opowieść o uśpionych endorfinach, które warto obudzić i budować pozytywne relacje międzyludzkie. Dzięki temu, że fotografie w 100% zostały zaaranżowane i wykonane przez dzieci, ich przekaz jest szczery i nie da się obok prac przejść obojętnie. Wystawa "MASKI pamięci emocji" to nie tylko fotograficznie ukazane emocje dzieci, ale i ważne przesłania dla dorosłych. Projekt będący jednocześnie swoistą kampanią społeczną o dziecku, tematyką dotyka emocji i relacji międzypokoleniowych oraz rozbudzając endorfiny podejmuje próbę uświadomienia, że także między dorosłymi przydało by się więcej pozytywnych wzmocnień. Choć autorami zdjęć są dzieci w wieku 9-14 lat, to dojrzałość i jakość fotografii podnosi je do poziomu profesjonalnego. Projekt składa się z 15 prac wydrukowanych w formacie 100x70 cm i 15 innych równolegle prezentowanych w bliźniaczej wystawie w Internecie, jako ogólnopolska kampania społeczna "Zbliżenie". Prace wydrukowane można oglądać wyłącznie na wystawach. Ostatnio projektem zainteresowało się Biuro Rzecznika Praw Dziecka, ponieważ jest to doskonały materiał edukacyjny, a przy tym zrealizowany na bardzo wysokim artystycznym poziomie.
AUTORZY ZDJĘĆ do kampanii:
Radzyński fotografik Janusz Wlizło wraz ze swoimi młodymi podopiecznymi - piętnastką uczących się fotografii dzieci (Amelia Domańska, Aleksandra Gmur, Inga Górna, Julia Targońska, Mikołaj Król, Dominika Matuszewska, Piotr Mazur, Klaudia Miszczuk, Kornelia Niebrzegowska, Martyna Ostasiewicz, Monika Pawlina, Bartłomiej Rączka, Amelia Szymańska, Klara Świć i Oliwia Wlizło).
Mam nadzieję, że wystawa zainspiruje wiele osób do tego, aby częściej pokazywać piękno życia, cieszyć się nim i rozkochiwać w nim dzieci - podkreśla opiekun klubu Janusz Wlizło.
Wiele osób, galerii i szkół włączyło się w stworzoną ogólnopolską kampanię społeczną "Zbliżenie".

Wspomnienia, refleksje, emocje, recenzje ...z wernisażu i wystawy projektu "MASKI PAMIĘCI EMOCJI"
----------
Maski pamięci emocji to wyjątkowy projekt, który prowokuje do refleksji na temat emocji towarzyszących nam w relacjach międzyludzkich a szczególnie tych które pojawiają się na linii rodzic-dziecko. Emocje traktowane z należnym szacunkiem i troską są podstawą rozwoju i budowania dojrzałej osobowości.
Są niezbędne, gdy chcemy zrozumieć innych oraz zbudować trwałą więź. Jednak aby dobrze posługiwać się tymi narzędziami trzeba na chwilę zatrzymać się w codziennym biegu i spróbować wsłuchać się w to, co mówimy do naszych najbliższych. Okazją do zatrzymania się jest prezentowana wystawa. Warto
ją wykorzystać.

Anna Targońska - psycholog dziecięcy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radzyniu Podlaskim, Mama jednej z autorek zdjęć w projekcie.
---------
Wystawa naprawdę robi wrażenie, pokazuje głębię myślenia i przeżywania bardzo młodych ludzi, a dorosłych uwrażliwia na potrzebę postępowania mądrego z dziećmi, tzn. okazywania szacunku, wspierania w dążeniach, zrozumienia w chwilach słabości. Tak, aby młody człowiek mógł przy nas dorastać szczęśliwie i kształtować poczucie własnej wartości. Chciałabym bardzo gościć tą wystawę w mojej szkole, zaprezentować ją uczniom, gronu pedagogicznemu i rodzicom na wywiadówce.

Ewa Grodzka - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim
--------
Zapiera dech pospiechu! Udrażnia tętnice
Trudno uwierzyć w wiek autorów zdjęć. SERDECZNIE polecam!

lek. Beata Joanna Kozielec-Oracka
Lekarz psychiatra. Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka ASYSTA w Warszawie.
Od 2000 r. Pracuje z dziećmi i dorosłymi doświadczającymi trudności w zakresie emocji
i zachowania oraz zaburzeniami neurorozwojowymi. Diagnozuje i pracuje terapeutycznie
z osobami z Zespołem Aspergera oraz ich rodzinami zajmując się także profilaktyką zdrowia psychicznego.
--------
Widziałem. Byłem w pełnym szoku. Pozytywnym. To nie dzieciaki już.
Wyższa Szkoła jazdy. Zauroczony byłem odważną wstawką recytatorską. Większość dzisiejszej młodzieży boi się odezwać. Pełen szacunek dla Was! Będę śledził nadal. Bardzo chciałbym mieć katalog z fotografiami w wykonaniu dzieci, bo zdjęcia są świetne! Zoomiki są ewenementem. To kosmos! Coś niepowtarzalnego! Oglądałem wiele prac. Podziwiałem. Znam Zoomiki osobiście. Polecam ja całym sobą ! Za to patrzenie nie zepsute naukami starszych, jak mają robić. Za własne, szczere widzenie. Bez bariery, co ludzie powiedzą. Za odwagę w widzeniu. Za szczerość w patrzeniu. Nieskalaną kursami, wykładami, książkami i naśladowaniem innych.

Tomasz Bosiacki - utytułowany fotografik, recenzent w świecie fotograf
--------
Byłam tam, wśród znajomych, ciepłych twarzy.
Nie wiedziałam co mnie czeka.
Usiadłam sama, ostrożnie, z daleka.
Zobaczyłam poruszający obraz i usłyszałam krzyk świdrujący wnętrze,
przed którym uciec się nie da ...
A potem ... trudna cisza, jak wyrzut sumienia. Milczenie ...
- weryfikacja naszej miłości? A może powrót do przeszłość? Ból, łza, cisza ...
Refleksja: wciąż za dużo mówimy za mało kochamy ...
Tu i teraz, to jedyny
czas jaki mamy.

Mama, nauczyciel, terapeuta ...Dziękuję za wyjątkową lekcję miłości
--------
Bardzo interesująca wystawa pod względem tematyki jak i pomysłu na autorstwo. Wykonane przez dzieci zdjęcia o dzieciach intrygowały formą, oryginalnością ujęć połączonych z przekazem słownym, zachęcał do refleksji nad stosunkiem dorosłych do mniejszych, którzy dopiero rosną i uczą się życia. Wg mnie naturalna potrzeba miłości i afirmacji znalazła w tej prezentacji interesujący i osobliwy wyraz.

Patrycja Niezgoda - Biblioteka Publiczna Filii nr 2 w Parku Zdrojowym
w Jastrzębiu - Zdroju
-----------
Arcyciekawa wystawa wraz z prezentacjami multimedialnymi. Świetny temat na godziny wychowawcze i nie tylko. Porusza na wskroś, wywołując do tablicy tematy mało popularne a jakże ważne. U nas w szkole wywołała lawinę żarliwych rozmów o relacjach międzypokoleniowych. Szach mat emocje.

Marcin Detiuk - wychowawca w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie, instruktor szachowy

 

Jolanta Dados

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zebranie Rady Rodziców

Serdecznie zapraszam przedstawicieli Rady Rodziców działającej przy SP ZS-P w Kurowie

na zebranie  które odbędzie się w dniu 06.02.2020(czwartek)

 w budynku szkoły o godz 17.00 (świetlica szkolna).

Marta Chmurzyńska

Przewodnicząca Rady Rodziców

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

ZMIANA PLANU

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie

z dniem 17 lutego 2020 r. plan lekcji ulegnie zmianie.